TR | EN
NETLOG LOJİSTİK GRUBU FİRMALARI

İntercombi hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için;

+90 212 622 50 10

İntercombi Uluslararası Taşımacılık firması uluslararası kara, inter-modal, deniz ve hava taşımacılık konularında Türkiye'nin öncü taşımacılık firmalarındandır.

İntercombi, sahibi olduğu araç filosunda bulunan, sadece uluslararası kara taşımacılık faaliyetlerine hizmet veren 1.100 adet TIR ve daha büyük bir tedarikçi filosuyla hizmet vermektedir. İntercombi Türkiye'de ihracat veya ithalat yapmak isteyen firmalara Avrupa, Ortadoğu ve Orta Asya kara taşımalarında süratli, problemsiz ve uygun maliyetle A’dan Z’ye uluslararası taşıma çözümlerini tek çatı altında son teknoloji takip sistemleriyle sunmaktadır.

“İntercombi” Ne demektir ? Firmanın Tarihçesi

İntercombi Transport ismi, International Combined Transport, yani Türkçesi “Uluslararası Kombine Taşımacılık” isminden gelmektedir. Firma 2003 senesinde kombine taşımacılık ve tren ile konteyner taşıma yapmak üzere kurulmuştur. Uzun vadede kara yolu taşımacılığında ciddi maliyet sıkıntıları olacağını öngören firma yönetimi 2006 senesinde Türkiye-Slovenya ve Türkiye-Almanya arasında %100 kendi blok trenleri ve konteynerleriyle haftalık 2 blok tren seferi kaldıran ilk Türk firması olmuştur. Ancak sistem, bu senelerde Türkiye'deki üretici firmaların ve Avrupa güzergahında bulunan Bulgaristan ve Yugoslavya gibi ülkelerin bu sisteme ve altyapıya hazır olmadığının görülmesi üzerine İntercombi, stratejisini değiştirerek TIR’larla alışılmış kara taşımacılık firması olarak yoluna devam etmiştir. Bunun yanında yeni intermodal ve multimodal çözümler üretmek üzere çalışmalarına devam etmiştir. İntercombi Taşımacılık bugün Avrupa'ya yapılan taşımalarda kendi multimodal ve intermodal sistemleri, bu sistemde çalışan (Cranable) Dorseleri ve 45”HCPW Konteynerleriyle çığır açmaktadır.

Avantajları

› Online Yük Takip Sistemi
› Çözüm Odaklı ve Deneyimli Müşteri Hizmetleri Departmanı
› Düzenli ve Tarifeli Parsiyel Hatları
› Çevreci ve Maliyet Avantajı Yaratan Çözümler
› Son Model, Bakımlı ve Takip Sistemli Araç Parkı
› Her Zaman Araç Bulunabilirlik
› Süratli Çözüm Yaratma Kapasitesi

İntercombi Hizmet Kalemleri

› Kolili/Paletli Genel Kargo Taşıma
› Askılı Tekstil Taşıma
› Yanıcı/ADR Taşıma
› Proje/Gabari Yük Taşıma
› Frigo Taşıma