TR | EN
KURUMSAL İLETİŞİM
ARŞİV
2011 2012 2013
Ardahan Üniversitesi Öğrencilerinden Netlog Lojistik "Erzurum Lojistik Merkezine" Teknik Gezi
4.06.2014
Paylaş
Türkiye’de lojistik sektöründe bir numara olan Netlog Lojistik’in Erzurum’da bulunan lojistik merkezine, Ardahan Üniversitesi Çıldır Meslek Yüksekokulu Lojistik 2. sınıf ve Dış Ticaret 2. sınıf öğrencileri tarafından aldıkları teorik bilgileri pekiştirmek, teknik bilgi ve becerilerini arttırmak amacı ile teknik gezi düzenlendi.

Netlog Lojistik, Erzurum’da bulunan 5803 m2 kapalı, 2000 m2 açık alana sahip, 2979 adet tabi ortamlı, 394 adet ısı kontrollü palet sistemi ve 5 rampası bulunan “Erzurum Lojistik Merkezi’ne” Ardahan Üniversitesi tarafından teknik bir gezi düzenlendi.


Ardahan Üniversitesi Çıldır Meslek Yüksekokulu Lojistik 2. sınıf ve Dış Ticaret 2. sınıf öğrencileri tarafından lojistik faaliyetleri inceleme, depo yönetimi ve kargo operasyonları ile ilgili düzenlenen teknik geziye katılan öğrenciler, Netlog Lojistik firmasında çeşitli incelemelerde bulundu.

Netlog Lojistik İstanbul Merkez Mikro Dağıtım ve Projeler Grup Müdürü Ali Giray Aygün’ün destek ve katkılarıyla gerçekleştirilen gezide Ardahan Üniversitesi öğrencilerine refakat eden Operasyon Müdür Yardımcısı Lütfi Boztepe, Depo Müdür Yardımcısı Nihat Demirci ve Nakliye Operasyon Uzmanı Avni Özdurmuş öğrencileri “Lojistik Faaliyetleri İnceleme ve Depo Yönetimi” konusunda bilgilendirdi.

Geziye katılan öğrencilere "Mal Kabul", "Depolama", "Sevkiyat" ve "Depo" yönetiminde kullanılan "Bilgi Teknolojileri" hakkında bilgi sahibi oldu. Söz konusu geziden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ali Giray Aygün, Erzurum’da yapılacak yeni yatırımlarda Ardahan Üniversitesi’nden mezun olacak öğrencilerin kendileri için büyük bir şans olabileceğini belirtti.