TR | EN
KURUMSAL İLETİŞİM
ARŞİV
2011 2012 2013
Netlog Çin'de!
21.03.2015
Paylaş
Netlog Lojistik Grubu Türkiye'nin en büyük lojistik ve uluslararası taşımacılık firmasıdır. Aynı zamanda dünya çapında bir lojistik grubu olan Netlog, 2015 senesi başında Çin’in en büyük ikinci freight forwarding şirketi olan Worldwide Logistics Group ile "Netlog Global Forwarding Çin" adı altında ortak bir şirket kurdu.

"Netlog Çin, başlangıç olarak Çin'in en önemli 5 şehrinde açtığı ofisleri ve 45 personeliyle hizmet vermeye başladı."

Netlog Global Forwarding'in Çin'de sunacağı özel hizmetler arasında yerel üreticilerden kargo toplama, konsolidasyon ve konteyner yükleme hizmeti, kalite kontrol ve akreditasyon hizmetleri, uluslararası kara ve hava taşımacılığı hizmeti ve gümrük hizmetleri bulunuyor.

"Netlog Global Forwarding şu an Uzak Doğu ve Türkiye arasında 60.000 TEU üzerinde taşıma organizasyonunu yönetiyor."

2014 yılında TNT Fashion Logistics Hollanda şirketinin (şimdiki adıyla Bleckmann) satın alınmasından sonra, Türkiye'nin en büyük lojistik şirketi ünvanını taşıyan Netlog, kendine bölgenin lider lojistik şirketi olma hedefini koymuştur. Bu büyümeyi ve yapıyı sağlamak adına, Netlog dünya çapında ekonomik anlamda stratejik önem taşıyan ülkelerin büyük ticaret şehirlerinde ofisler açmaya başladı. Netlog'un Çin dışında Hollanda, İngiltere, Belçika ve Dubai gibi dünyanın ekonomik anlamda stratejik olan birçok ülkesinde ofisleri bulunuyor.

Netlog, Türkiye, yurt dışı ofisleri ve yerel iş ortakları ile beraber yıllık 500 bin TEU’luk bir taşıma organizasyonu yönetmektedir.