TR | EN
KURUMSAL İLETİŞİM
ARŞİV
2011 2012 2013
Netlog Global Forwarding Çin’den Şangay’da Büyük Açılış!
13.07.2015
Paylaş
Netlog Lojistik’in ana hissedar olduğu ve Çinli iş ortağı Worldwide Logistics Group ile ortak kurdukları Netlog Global Forwarding Çin’in yapılanmasının açılış töreni Lujiazui’de gerçekleşti.

Netlog Global Forwarding Çin, Türkiye'nin en büyük lojistik ve uluslararası taşımacılık firması olan Netlog Lojistik Grubu ve Çin’in en büyük ikinci devlet ortaklığı bulunmayan forwarding şirketi olan Worldwide Logistics Group tarafından kurulan Asya’daki ilk ortak girişim şirketidir. Bunun yanı sıra Netlog Global Forwarding, Çin’de A Sınıfı Taşıma Lisansına ve MOC sertifikalı NVOCC’ye sahip tek firma olma özelliğini taşıyor.

Şangay Başkonsolosu Özcan Şahin'in onurlandırdığı açılış törenine, denizcilik sektöründe yer alan COSCO, CSCL, Maersk Line, MSC, CMA-CGM, Hapag-Lloyd, APL, Yang Ming Line, UASC ve ZIM gibi 40’tan fazla birçok önemli konuk katıldı.

Netlog Global Forwarding Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Metin ve Genel Müdürü Derya Gökçen ile Netlog Global Forwarding Çin’in Genel Müdürü Sherman Ding’de açılış töreninde yerlerini aldı.

Netlog Global Forwarding Çin’in Genel Müdürü Sherman Ding, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Çin'in en önemli şehirlerinden olan "Ningbo ve Shenzhen ofislerinin açılış tarihinin 15 Temmuz olacağını bildirirken, Qingdao ofisini 1 Eylül’de açmayı planladıklarını" belirtti.

Netlog, gelecekte faaliyetlerini küresel bir ölçeğe çıkararak Worldwide Logistics Group ile yerel işbirliği içinde, dışarı açılmak isteyen Çin firmalarına ve Çin pazarına girmek isteyen uluslararası birçok firmaya lojistik hizmet verecek.

Netlog Global Forwarding, Çin’e ek olarak gelecek beş yılda küresel bir lojistik servis sağlayıcısı olma yönünde önemli adımlar atmaya ve büyümeye devam edecek.

"Netlog Global Forwarding'in Çin’de sunacağı özel hizmetler arasında yerel üreticilerden kargo toplama, konsolidasyon ve konteyner yükleme hizmeti, kalite kontrol ve akreditasyon hizmetleri, uluslararası kara ve hava taşımacılığı hizmeti ve gümrük hizmetleri bulunuyor."