TR | EN
KURUMSAL İLETİŞİM
ARŞİV
2011 2012 2013
Netlog Lojistik Fortune 500 Listesine Sektörün Lideri Olarak Girdi
1.08.2013
Paylaş
Türkiye'nin en büyük 500 firması listesinde 2009 yılından beri sektör liderliğini sürdüren Netlog Lojistik, 2013 sıralamasında da Devlet Hava Meydanları İşletmeleri’nin ardından sektör sıralamasında 2’nci olurken, özel firmalar arasında birinci oldu.

Geçen yıl 166. sırada yer aldığı listede 127. sıraya yükselen Netlog Lojistik Grubu Başkan Yardımcısı Gökalp Çak, kısa bir sürede bu seviyeye gelmelerinde ortaklarının, çalışanlarının ve müşterilerinin çok büyük emeği ve desteği olduğunu söyledi.

Gökalp Çak, Fortune 500 Türkiye listesinde, lojistik ve taşımacılık sektörü liderliğini sürdürürken, güçlü bir organizasyon yapısı ve sistem yönetimiyle 24 saat durmayan bir düzen içerisinde çalıştıklarını ifade etti. Yılda 1 milyar liralık cirolara ulaştıklarını belirten Gökalp Çak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz hizmet sektöründe faaliyet gösteren bir firmayız. Herhangi bir ürün satmadan veya pazarlamadan sadece hizmet satarak bu cirolara ulaşmak zordur. 54 depomuzda görev yapan, özmal 2 bin 500 aracımızda direksiyon çeviren, gece gündüz ayrımı yapmadan çalışan binlerce takım arkadaşımız müşterilerimizin ürünlerini hasarsız ve zamanında teslim etmek için çalışmaktadır. Her gün 1600 TIR/kamyonun yüklendiği, ayda 50 milyon kolinin elleçlendiği, aynı zamanda on binlerce adrese mal teslimatı yapan bu büyük hizmet düzeni ancak insan, makine ve sistemin özveri ve ahenk içerisinde çalışmasıyla yürümektedir. İşte bizim esas işimiz, bu koordinasyonun yürütülmesini sağlamaktır. Lojistik gerçek anlamda sistem yönetimidir. Başarımızın gerçek mimarı da çalışanlarımızdır.”

Gökalp Çak, Netlog Lojistik’in cirosunun tamamını salt lojistik (depolama, taşıma ve katma değerli hizmetler) aktivitelerden elde ettiklerini ifade ederek “Ciromuza, şu an için liman işletmeciliği ve mal alım satım işlemleri dahil değildir. Geçen sene Netlog Lojistik üzerinden sadece 4 milyon dolar tutarında mal alım ve satım işlemi yapıldı” dedi.