TR | EN
NETLOG LOJİSTİK GRUBU KURUMSAL

YÖNETİM KURULU


Şahap ÇAK
Netlog Lojistik Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı
1954 yılında Tekirdağ’da doğan Şahap ÇAK, 70’li yılların başında Saint Benoit Lisesinde yatılı okumak üzere İstanbul’a gelmiştir. O zaman ki Türkiye şartlarının da gerektirdiği gibi çok genç yaşlardan itibaren çalışma hayatının içinde bulunmuş olan Şahap Çak, gerçek anlamda profesyonel iş hayatına 16 yaşında ailesinin gayrimüslimler ile ortak olduğu Taksim'de bulunan yedek parça dükkanında çalışarak başlamıştır. 1976 senesinde İstanbul İncirli’de bulunan ailesine ait benzin istasyonunun yönetimini de üstlenerek gelişimini sürdüren Şahap Çak, Türkiye ekonomisinin kalkınmasıyla birlikte 1980 senesinde yurt içi taşımacılık, 1984 senesinde de uluslararası taşımacılık sektörüne girmiştir. 35 seneyi aşkın süredir sektörde ilkleri yapan kişiliğiyle tanınan Şahap Çak, bu süreçte 6 sene boyunca uluslararası nakliyeciler derneği başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Şahap Çak, Türkiye taşımacılık sektörüne can veren UN Ro-Ro firmasının hem fikir babalarından hem de şirket Amerikalı KKR Fonuna satılıncaya kadar ana hissedar kurucu ortaklarından olmuştur.

Evli ve bir çocuk babası olan Şahap Çak, çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Gökalp ÇAK
Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı
1978 İstanbul doğumlu olan Gökalp Çak, lise eğitimini İsviçre Rolle’de bulunan Institude Le Rosey okulunda yapmıştır. Buradan 1996 senesinde “Prix D’Excellence” ödülüyle okul 2’ncisi olarak mezun olan Gökalp Çak, edindiği Avrupa kültürüne ek olarak, Amerikan kültürünü de öğrenmek için üniversite eğitimini Boston Üniversitesi'nde görmek üzere Amerika’ya gitmiştir. Üniversite hayatını 3 seneye sığdırarak 1999 yılında mezun olan Gökalp Çak, 21 yaşında üniversite eğitimini İşletme dalında (finans ve pazarlama) başarı ile tamamlamıştır.

Boston Merill Lynch firmasında 6 ay stajyerlik yaptıktan sonra Amerika Boston Logan Havalimanı’nda bulunan ABX Logistics firmasında ilk iş deneyimini edinmeye başladı. İş hayatının ilk iki yılını Boston'da hava kargo deposu, gece vardiyası şefi olarak çalışarak, daha sonra sırasıyla hava, deniz kargo ve New England satış sorumlusu olarak sahada görev aldı. 4 sene boyunca Amerika iş kültürünü öğrenen Gökalp Çak, buradan sonra Fransa'nın Lille şehrine taşındı ve dünyada çapında tanınan bir nakliye firmasının Türkiye, Bulgaristan, Romanya ve Çek Cumhuriyeti kara operasyonlar sorumlusu olarak görev yaptı. 2004 senesinde babasıyla birlikte Netlog'u kurmak için Türkiye'ye döndü.

Gökalp Çak, çok iyi derecede İngilizce ve orta derecede Fransızca bilmektedir.

Erdal Kesrelioğlu
Yönetim Kurulu Üyesi
1955 yılında doğan Erdal Kesrelioğlu, üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde yapmıştır.

Wharton Business School'da Executive MBA yaptıktan sonra 18 yıl boyunca Unilever'de üretim, tedarik zinciri, operasyon ve satış bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev yaptı. Koç Holding'deki gıda şirketlerinin birleşimine önderlik ettikten sonra Tat ve Düzey (Halka açık piyasa değeri 1.1 Milyar Dolar) firmalarında CEO olarak görevine devam etti. Erdal Kesrelioğlu Netlog Yönetim Kuruluna 2009 senesinde katılmıştır.

Evli ve bir çocuk babası olan Erdal Kesrelioğlu, İngilizce ve Lehçe (Polonca) bilmektedir.

Hakkı Hasan Yılmaz
Yönetim Kurulu Üyesi
1957 yılında doğan Hakkı Hasan Yılmaz, Üniversite eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesinde yapmıştır. 36 yıllık kariyeri boyunca Unilever Türkiye CEO’luğu, Hürriyet Gazetesi CEO’luğu, Fenerbahçe Spor Kulübü CEO’luğu ve Koç Holding Perakende & Turizm Grup Başkalığı görevlerinde bulunan Hakkı Hasan Yılmaz, 2015 senesinde Netlog Lojistik Grubu Yönetim Kuruluna katılarak grubun Türkiye ve uluslararası büyüme planlarını şekillendirmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir.